O brakujące 3 mld zł zabiega samorząd województwa pomorskiego

Dziennikarz , 12 marca 2021

Klëka Radia Kaszëbë 12.03.2021 10:55

Ponad 3 mld zł może stracić Pomorze w ramach nowej umowy partnerstwa między Polską a Unią Europejską. Samorząd województwa nadal liczy na dialog z rządem w sprawie podziału pieniędzy na programy zarządzane przez urzędy marszałkowskie.

– W myśl propozycji rządu Pomorze jest najbardziej poszkodowane – mówił na naszej antenie wicemarszałek województwa pomorskiego Wiesław Byczkowski. Jak wyjaśnił – cięcia są wynikiem mniejszej puli wynegocjowanej przez Polskę w nowej perspektywie unijnej. Według rządowej propozycji do naszego województwa trafi 40% mniej unijnych funduszy niż w poprzednich latach. Samorząd województwa pomorskiego chce rozmawiać z rządem zwłaszcza o podziale tzw. rezerwy, przewidzianej na 25% ogólnej puli środków regionalnych. Samorząd województwa wystosował petycję o zwiększenie funduszy unijnych dla Pomorza, pod którą podpisało się ponad 10 tys osób. Można ją znaleźć na portalu pomorskie.eu.

Rozmowy z wicemarszałkiem Wiesławem Byczkowskim można posłuchać na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: