Ostatnie zezwolenie na budowę Trasy Kaszubskiej.

Dziennikarz , 31 marca 2020

Klëka Radia Kaszëbë 31.03.2020 11:55

Trasa Kaszubska z kompletem zezwoleń na realizację inwestycji drogowej. Piąta i ostatnia już decyzja dotyczy odcinka S6 Bożepole Wielkie – Luzino .

Tak jak poprzednie ma rygor natychmiastowej wykonalności – informuje gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Droga ekspresowa między Bożympolem Wielkim a Luzinem będzie mieć po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i pas awaryjny. Powstaną także trzy węzły oraz obwód utrzymania drogi ekspresowej Luzino m.in. z budynkiem administracyjno-socjalnym. Koszt prac budowlano-montażowych wyniesie w sumie ok. 338 mln zł. Odcinek o długości ponad 10-u km został podzielony przez wykonawcę na dwie decyzje ZRID.

Pierwszą GDDKiA otrzymało w styczniu – obejmowała środkową część odcinka. Wydane teraz zezwolenie dotyczy okolic Bożegopola Wielkiego i Luzina i jest ostatnim potrzebnym do wybudowania Trasy Kaszubskiej.
Będzie ona prowadzić od Bożegopola Wielkiego do Gdyni. Na pozostałych odcinkach prowadzone są m.in. prace ziemne, wznoszone obiekty mostowe oraz usuwane kolizje z sieciami infrastruktury technicznej. W dalszym ciągu kontynuowane są badania archeologiczne.


Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist