Pomorski marszałek apeluje do Ministra Finansów o zaniechanie poboru podatku od darowizn na rzecz szpitali.

Dziennikarz , 26 marca 2020

Klëka Radia Kaszëbë 26.03.2020 07:55

Marszałek Województwa Pomorskiego zaapelował do Ministra Finansów o zaniechanie poboru podatku od darowizn przekazywanych placówkom ochrony zdrowia na walkę z pandemią.

Według Mieczysława Struka „rozprzestrzenianie się zakażenia koronawirusem uruchomiło działania dużych firm, przedsiębiorców i osób fizycznych, mające na celu niesienie pomocy podmiotom leczniczym w walce o zdrowie i życie mieszkańców w zakresie przeciwdziałania i zwalczania COVID-19. Dlatego niezmiernie ważne jest, aby pochylić się nad takimi rozwiązaniami, które stanowić będą wzmocnienie dla wielu spontanicznych inicjatyw.” O zaniechanie poboru oraz umorzenie dotychczas wymaganego podatku od darowizn marszałek wystąpił w imieniu podmiotów leczniczych działających w formie spółek prawa handlowego.

Pismo do Ministra Finansów to nie jedyny apel wystosowany w ostatnich dniach do przedstawicieli rządu przez marszałka województwa pomorskiego. W piątek Mieczysław Struk przesłał pismo do ministrów: Klimatu oraz Rozwoju, z prośbą o pilne zawieszenie opłat za korzystanie ze środowiska oraz opłat związanych z gospodarką odpadami.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: