„Pomorskie dla Zdrowia” – na Jarmarku Wdzydzkim

Dziennikarz , 17 lipca 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 17.07.2019 10:55

Wykonać badanie EKG, spirometrie lub badanie krwi będzie można w weekend podczas Jarmarku Wdzydzkiego. W Muzeum-Parku Etnograficznym rozstawi się mobilna przychodnia w ramach akcji Pomorskie dla Zdrowia.

Projekt „Pomorskie dla Zdrowia” od 2016 roku jest organizowany przez Urząd Marszałkowski i podległe szpitale. Polega na wykonywaniu badań, udzielaniu porad lekarskich oraz szkoleniu w zakresie pierwszej pomocy i samobadania piersi. Jego celem jest upowszechnienie wiedzy z zakresu profilaktyki nowotworowej dotyczącej raka piersi i skóry, oraz rozwijanie postaw prozdrowotnych i kształtowanie zdrowego stylu życia.

– Profilaktyka jest bardzo ważna – mówił w audycji Dzień Dobry Kaszuby Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

W najbliższą sobotę i niedzielę namiot Urzędu Marszałkowskiego zostanie zlokalizowany we Wdzydzach Kiszewskich.

Badania i konsultacje w ramach projektu „Pomorskie dla Zdrowia” będzie można wykonać podczas Jarmarku Wdzydzkiego w najbliższy weekend w Muzeum-Parku Etnograficznym.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: