Poszukiwane melodie do tekstów kaszubskich kolęd

Dziennikarz , 15 kwietnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 15.04.2020 10:55

Już czas pomyśleć o Bożym Narodzeniu – sugeruje kompozytorom muzeum w Wejherowie. Ma dla nich drugą edycję ogólnopolskiego konkursu na kolędę kaszubską.

Ogłoszono go kilka miesięcy wcześniej niż w ubiegłym roku, by dać więcej czasu na tworzenie melodii. Termin jak poprzednio upływa z końcem roku. – Tym razem czekamy na kompozycje do tekstów Eugeniusza Pryczkowskiego – mówi dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie Tomasz Fopke.
Pokłosiem pierwszej edycji są utwory do słów Jerzego Stachurskiego.

Melodie mają powstawać do sześciu wybranych tekstów Eugeniusza Pryczkowskiego. To m.in Gòdów czas, Sybirskô kòlãda czy Ùdba Mariji. Można je znaleźć na stronie internetowej wejherowskiego muzeum.

Nabór do II Ogólnopolskiego Konkursu na Kolędę Kaszubską potrwa do końca roku. Wszelkie pytania z nim związane należy kierować do Działu Muzyki Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: