Powiat kartuski w żółtej strefie z powodu liczby zakażeń

Dziennikarz , 28 sierpnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 28.08.2020 8:55

Powiat kartuski z dodatkowymi obostrzeniami – w związku z rosnącą liczbą zakażeń znalazł się w tzw. żółtej strefie na zaktualizowanej liście Ministerstwa Zdrowia.

Obowiązuje w niej m.in. limit jednej osoby na 4 metry kwadratowe w przypadku imprez takich, jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje. W siłowniach to jedna osoba na 7 metrów kwadratowych. Na wydarzeniach sportowych i seansach w kinie może być maksymalnie 25 % widowni. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może być większa niż sto, z wyłączeniem obsługi. – To właśnie ogniska zakażeń na weselach sprawiły, że objęto nas żółtą strefą – mówi kartuski starosta powiatowy Bogdan Łapa. Apeluje, by stosować się do zaleceń. Oprócz powiatu kartuskiego w żółtej strefie jest teraz 10 powiatów, w czerwonej 7. Na listę ostrzegawczą wpisano 4 samorządy – w tym Sopot.
Wczoraj w naszym województwie stwierdzono 71-n nowych zakażeń koronawirusem. w skali całej Polski dobowy przyrost wyniósł 887, zmarło kolejnych 16 osób.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: