„Budynek po szkole podstawowej zaadaptowano, by służył integracji i rehabilitacji” – mówi wójt Puszkarczuk

Dziennikarz , 6 lipca 2021

foto: http://gmina.puck.pl
Klëka Radia Kaszëbë 06.07.2021, 08:55

Seniorzy w gminie Puck będą mieli gdzie się spotykać i rozwijać swoje pasje. Na ich potrzeby powstanie pięć klubów, gotowy jest też Dom Dziennego Pobytu w Celbowie.

– Budynek po szkole podstawowej zaadaptowano tak, by służył integracji i rehabilitacji. To część projektu wartego ponad 12,5 mln zł z unijnym dofinansowaniem, który gmina Puck realizuje w partnerstwie z trzema samorządami. Także dla ich mieszkańców w Celbowie będzie wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego oraz pięć miejsc opieki wytchnieniowej – mówił na naszej antenie wójt gminy Puck, Tadeusz Puszkarczuk.

W gminie Puck zatrudnią w sumie 13 osób, które mają otoczyć opieką podopiecznych Domu Dziennego Pobytu w Celbowie. Oprócz tego powstanie pięć klubów dla starszych mieszkańców gminy. Celem projektu jest przede wszystkim ich aktywizacja. Kluby powstaną w Połczynie, Leśniewie, Strzelnie, Osłoninie i Sławutowie.

Rozmowy o rozwoju usług społecznych w gminie Puck posłuchać można na radiokaszebe.pl.

foto: http://gmina.puck.pl
foto: http://gmina.puck.pl
Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: