„Sekretna Gdynia Abrahama” – gra miejska

Dziennikarz , 9 maja 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 09.05.2019 12:55

Po Eugeniuszu Kwiatkowskim wzięli na warsztat sekrety Antoniego Abrahama. W Gdyni będzie można je odkrywać podczas gry miejskiej. Zapisy potrwają jeszcze tydzień.

– Bo historia to nie tylko podręczniki i pomniki – mówił w audycji Dzień Dobry Kaszuby organizator gry miejskiej Adam Labuhn.

Ten sposób wykorzystano już w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu pod koniec ubiegłego roku – by uczcić patrona gdyńskiej uczelni. Teraz grą miejską chcą przybliżyć dokonania Króla Kaszubów w 150 rocznicę jego urodzin.

Przy tworzeniu scenariusza pracowali historycy i działacze z gdyńskiego oddziału ZKP oraz Kaszubskiego Forum Kultury. Mimo, że po Antonim Abrahamie zostało niewiele pamiątek, to kilka lat spędzonych przez niego w Gdyni pozwoliło nam na przygotowanie ciekawej gry.

Zgłoszenia przyjmowane są do 16 maja poprzez stronę internetową Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni. Gra odbędzie się w sobotę 18 maja.

Rozmowa z jej organizatorem dostępna jest na radiokaszebe.pl.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist