Testowy przejazd nowego pociągu

Dziennikarz , 27 marca 2024

fot. UMWP
Klëka Radia Kaszëbë 27.03.2024, 15:55

Na pomorskie tory wyjechał pierwszy z pociągów kupionych ze środków Programu Funduszy Europejskich dla Pomorza, czyli nowego, unijnego rozdania

Na razie w ramach testu zabrał pasażerów z Gdańska do Pruszcza Gdańskiego. W podróż wybrali się m.in. rowerzyści, by wypróbować nowy typ stojaków. W nowych składach jest ich 16. Wybudowane przez nowosądecki Newag elektryczne składy mogą się rozpędzić do 160 km/h. Mają klimatyzację, monitoring i są przystosowane do wysokości peronów. – To kontynuacja wymiany taboru – podkreślali podczas testowego przejazdu: pomorski marszałek Mieczysław Struk i wicemarszałek Leszek Bonna.

W najbliższym czasie zaczną kursować dwa nowe pociągi, a w ciągu roku jeszcze dwa kolejne. Dzięki pieniądzom z budżetu województwa oraz unijnego dofinansowania i KPO będzie ich w sumie 45 do 2027 roku. Oprócz elektrycznych także cztery hybrydowe, posiadające także napęd spalinowy.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: