Ośrodek Pomocy Społecznej w Czarnej Dąbrówce z nowymi usługami

Dziennikarz , 20 maja 2021

Klëka Radia Kaszëbë 20.05.2021 08:55

Opiekuńcze, rehabilitacyjne, edukacyjne – szeroki wachlarz usług społecznych uruchomiono w gminie Czarna Dąbrówka. Pomogło unijne dofinansowanie.

Prowadzone są warsztaty i zajęcia, poradnictwo specjalistyczne i prawne, usługi asystenckie i opiekuńcze w miejscu zamieszkania, opieka wytchnieniowa, szkolenia dla wolontariuszy, zajęcia sensoryczne dla dzieci. – Projekt zwiększył dostęp do usług społecznych – mówiła na naszej antenie kierownik Gminnego Ośrodka Opieki Społecznej Ewa Dulewicz. Rozpoczęły się też zajęcia w Klubie Seniora Jasień i oddziałach w Czarnej Dąbrówce i Nożynie. Osoby po 60 mogą zadbać o zdrowie i rozwijać zainteresowania – opisuje Agnieszka Ciszewska z Urzędu Gminy Czarna Dąbrówka. Warty 2 mln zł projekt Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej realizuje w partnerstwie ze stowarzyszeniem „Siła Dębu”. Potrwa do listopada przyszłego roku, a rekrutacja prowadzona jest do wyczerpania miejsc.

Rozmowy o rozwoju usług społecznych w gminie Czarna Dąbrówka można posłuchać na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: