W Pucku seniorzy mają nowe miejsce do spotkań i zajęć edukacyjnych

Dziennikarz , 7 stycznia 2021

Klëka Radia Kaszëbë 07.01.2021 8:55

Klub Seniora w Pucku oficjalnie otwarty, ale działać będzie od 1 lutego. Ma być to miejsce spotkań, integracji i zajęć aktywizacyjnych dla osób powyżej 60 roku życia.

Klub mieści się przy ulicy Pokoju 5. Spotkania już planuje w nim pucka Rada Seniorów. Jak ocenia jej wiceprzewodniczący Jan Piotrowicz – potrzeba uruchomienia takiego miejsca jest duża, bo co czwarty mieszkaniec miasta jest po sześćdziesiątce. Władze miasta szukają teraz koordynatora klubu, potem rozpocznie się nabór uczestników. Placówka zacznie działać od lutego, a wzbogacenia oferty można się spodziewać we wrześniu – zapowiada burmistrz Pucka, Hanna Pruchniewska. Dodatkowe zajęcia i wypożyczalnia sprzętu to wynik udziału miasta Puck w projekcie, którego liderem jest gmina Puck, a współuczestnikami gminy Kosakowo i Władysławowo. Natomiast urządzenie Klubu Seniora kosztowało blisko ćwierć miliona zł.

Z miejskiej kasy wyłożono 57 tys zł, reszta pochodziła z rządowego programu „Senior+” i unijnych funduszy rozdzielanych przez samorząd województwa.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: