3 mln 400 tys zł dla Rumi na powiększenie terenów inwestycyjnych

Dziennikarz , 8 listopada 2021

foto: UM Rumia

W Rumi przystosują kolejny teren do potrzeb przedsiębiorców. Miejska spółka Rumia Invest Park pozyskała na ten cel blisko 3 mln 400 tys zł unijnego dofinansowania. Jej przedstawiciele podpisali umowę z marszałkiem województwa pomorskiego.

Chodzi o teren w północnej części Rumi przy granicy z gminą Kosakowo, a więc położony w bezpośrednim sąsiedztwie gdyńskiego portu. Uzbrojony ma być obszar o powierzchni 8 hektarów. Niezbędne będą wyburzenia, roboty ziemne, budowa drogi dojazdowej i chodnika, doprowadzenie mediów oraz infrastruktury technicznej. Prace w pobliżu ulic: Kazimierskiej i Krzemowej mają być wykonane do końca 2023 roku. Unijne dofinansowanie pokryje ponad 20% szacowanego kosztu.

To drugi etap uzbrajania terenów inwestycyjnych w Rumi. W pierwszym na przygotowanie 9 hektarów miejska spółka pozyskała 6,5 mln zł unijnego wsparcia. Jak informuje miejski samorząd całkowita powierzchnia parku inwestycyjnego to 82 ha. Mają tam się mieścić firmy o działalności usługowej, produkcyjnej i magazynowej.

foto: UM Rumia
Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist