W Wejherowie parkowanie bez opłat

Dziennikarz , 16 marca 2020

W Wejherowie parkowanie od dziś jest bezpłatne. Jak informuje Urząd Miejski – w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców związane z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa nie będą pobierane opłaty w Strefie Płatnego Parkowania.

Decyzja ma ułatwić dojazd do pracy osobom, które zazwyczaj z uwagi na koszt parkowania korzystają z komunikacji miejskiej. Celem jest też ograniczenie dotykania parkomatów.

Miejski Zakład Komunikacji w Wejherowie wprowadził od dziś do 27 marca rozkłady jazdy z ograniczeniami feryjnymi – w związku z zamknięciem placówek oświatowych. Już wcześniej zawieszono sprzedaż biletów w autobusach sieci wejherowskiej komunikacji miejskiej. Ograniczenie to obowiązuje do odwołania.

Rekomendowane jest dokonywanie zapłaty za przejazdy elektronicznymi biletami z Kart Elektronicznych, które można doładować przez internet na stronie MZK Wejherowo lub punktach sprzedaży. Można też kupić jednoprzejazdowe bilety poprzez aplikacje mobilne.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: